Nie musisz sam wyszukiwać artykułów. Zrobiłem to dla Ciebie. Najważniejsze linki umieściłem na stronie "Dokumentacja CA80". W każdym poście również zamieszczam linki. Są oznaczone kolorem niebieskim.
Pozytywka czyli MIK51.
Pobierz link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Inne aplikacje
-
Najstarsza płyta gówna CA80 z procesorem SGS i ceramicznym 8255.
Dawno, dawno temu, kiedy rodził się CA80, przygotowywałem się do obrony pracy dyplomowej w technikum. Jej tematem była analiza i praktyczne wykorzystanie procedur systemu mikroprocesorowego. Był to starszy brat CA80 - SA-80 (pisany był z myślnikiem, tak jak pierwszy CA80). Miałem już własny CA80 zbudowany z dużą pomocą mojego promotora. Tylko płyta główna była oryginalna, ale bez nadruków. MIK89 i wyświetlacz rysowałem ręcznie tuszem... Mam to żelastwo do dziś. :-)
Spis treści mojej pracy dyplomowej.
Opis działania programu sterującego reflektorami.
Kiedy zbliżała się studniówka, planowaliśmy wystrój sali. Ktoś zaproponował kryształową kulę (taką dyskotekową). Wtedy nie było łatwo o takie akcesoria, więc trzeba było poświęcić czyjś globus. Każdy miał jakieś możliwości, więc załatwiono ścinki lustra i klej. Żeby było porządnie, znalazł się też silnik wolnoobrotowy. Reflektory prawie każdy miał w domu, bo "Jota Slide" był popularnym prezentem komunijnym, ale kolorowe filtry trzeba było "załatwić". Przyszedł wreszcie czas na sterowanie tymi światłami... Napisałem więc program, który zaświecał i gasił reflektory według tablic załączeń. Brzmi znajomo? Strona 79 i 104 MIK06. Zlecenie #E... Nie napisałem tego programu, ale czuję się autorem pomysłu. Mój nie był tak finezyjny, ale miał takie same funkcje: regulacja szybkości odtwarzania i odtwarzanie tablic od tyłu.
Klony mają złącze ZU64, więc potrzebna czasem jest przejściówka na ZU50.
Oryginalna MIK51.
Jakiś czas temu odtworzyłem płytkę MIK51, ale miała kilka błędów, więc postanowiłem je poprawić. Niestety odkładałem to dość długo. Z sentymentu do studniówkowych świateł dodałem do płytki port PA i diody, żeby od razu był efekt. ;-)
Minął już rok od czasu, gdy przeniosłem CA80 na RCbus. (Nazwa RC2014 jest zastrzeżona przez jej pomysłodawcę, więc przyjęto nową.) Nie od razu wszystko działało poprawnie, więc powstało wiele wersji płytek, aż osiągnąłem zadowalający efekt.
Nadszedł czas na mój flagowy wynalazek! Jest genialny w swej prostocie (przynajmniej moim zdaniem). Oprogramowanie zajęło mi sporo czasu, ale jak za dawnych lat - tylko Z80.
Komentarze
Prześlij komentarz